Verilerinizin
gücünü kullanın,
Analiz ve
raporlama sonucunda,
başarıya ulaşın.

Kesintisiz Hizmet anlayışı ile 7/24 santrallerinizi izleyen TaKeep Energy OMC ekibi, sistem tarafından oluşturulan bütün raporları (Günlük/Aylık Üretim Raporları, Reaktif Ceza Raporları, İş Emri Raporları, Inverter Raporları) anlık ya da periyodik olarak analiz ederek, santralinizin verimliliğinin artırılması için gerekli olan aksiyon planlarını oluşturur.

Hemen İletişime Geç!

  Inverter Bazlı Raporlar;

  • Sistem tarafından oluşturulan inverter bazlı raporlar (Ham Inverter Verisi, Inverter Üretim Verisi, Kapasite Faktörleri ve Sapma Verileri) belirli periyotlarda incelenerek, inverter ya da MPPT/String bazında verimlilik değerleri ölçümlenmektedir.
  • Elde edilen rasyolar sayesinde MPPT/String bazında panel kirliliği ya da arızaları, inverter bakım/onarım ihtiyaçları önceden tespit edilerek ilgili kişi/kişilere raporlaması yapılır ve olası üretim kayıpları engellenmiş olur.

  OG Raporları;

  • Yine sistem tarafından oluşturulan, günlük/aylık üretim ve reaktif ceza raporları belirli periyotlarda incelenerek Sene Başından Günümüze (YTD) ve Yıldan Yıla (YOY) üretim değerlerinin karşılaştırmalı analizleri yapılır ve tarafınıza raporlanır.
  • Ayrıca OMC ekibimiz ile paylaşacağınız PvSyst ya da PVSol verileri sisteme işlenerek, reel üretimlerinizin beklenen üretim değerlerini karşılayıp karşılamadığı analiz edilir ve tarafınıza raporlanır.
  • Santrallerinizde kullanılmış olan Hava İstasyonları (WS) var ise bu sistemlerden alınan ışınım, rüzgâr ve nem değerleri de sisteme entegre edilerek, santralinizin hava koşullarına göre üretim verimliliği ölçümlenir ve verimliliğin artırılması için izlenmesi gereken yol haritası tarafınıza rapor edilir. Hava istasyonu olmayan santralleriniz için Rast Teknoloji tarafından geliştirilen Referans Hücre, IEC61724-1:2021 protokolü ile santrallerinizin ışınım (GTI) verilerini sisteme aktarabilir ve aynı rapor ve analizler yapılabilir.
  • Öz Tüketim santrallerinde, Tüketim verilerinin okunmasını talep etmeniz halinde Rast Teknoloji tarafından geliştirilen RST kartlar ile Çift Yönlü Sayaç okumaları yapılabilmektedir. Bu sayede günlük ve aylık raporlarınızda tüketim verilerinizi de görebilir ve tüketim değerlerinizi kontrol altına alabilirsiniz.
  • Ayrıca bu raporları analiz eden TaKeep Energy OMC ekibi sizin için;
   • Eşlenik büyüklüğe sahip santraller arasında, kullanılan unsurların (inverter, kablo, panel vb.) markalarına göre üretim kıyaslaması yapar ve marka bazında korelasyon değerlerini hesaplayarak raporlamasını yapar.
   • Özellikle Güneş Enerji Santrallerinde Azimut ve Eğim Açılarının üretim üzerindeki etkileri bu raporlar sayesinde ölçümlenerek, santrallerinizde yapılması gereken olası revizyon işlemleri hususunda sizlere yol haritası oluşturur.
   • Reaktif Ceza raporları ile santrallerin Kompanzasyon Panosu yatırım ihtiyacı olup olmadığı ya da Kompanzasyon Panosu var ise sağlıklı çalışıp çalışmadığı bilgilerini raporlar.
   • Bir önceki yılın aynı dönemindeki (gün ya da ay bazında) üretim verileri ile günümüz üretim verileri kıyaslanarak, santralde yapılan müdahalelerin pozitif ya da negatif etkileri raporlanır.
   • Web Servis Ara Yüz hizmeti veren EDAŞ bölgelerinin izni ile sisteme entegre edilen Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (OSOS) verileri sayesinde, sistem tarafından ölçülen değerler ile EDAŞ tarafından ölçülen değerler kıyaslanarak olası fatura ihtilafları ortadan kaldırmak için sizleri bilgilendirir.
  +
  Mutlu
  Yatırımcı
  +
  Santral
  +
  MWe
  Kurulu Güç