TaKeep Energy OMC Ekibi tarafından sizlere sunulan 7/24 anlık izleme hizmeti, TaKeep Energy Saha Operasyonları (FOC) Ekibi tarafından sunulan Profesyonel Bakım & Onarım hizmeti ile birlikte bir bütün oluşturur ve santralinizin kapalı devre sistem ile kontrol altına alınmasını sağlar.

Konusunda uzman kişilerden oluşan FOC ekibimiz, santrallerinizdeki olası arıza durumlarını, Emre Amade Hizmet Sözleşmesi çerçevesinde en hızlı şekilde ortadan kaldırır. Dilerseniz 90, 120 ya da 180 günde bir yapılan periyodik bakımlar ve kontroller sayesinde olası arıza durumlarının önüne geçilmiş ve santralde yaşanacak üretim kayıplarını engellemiş olur.

Hemen İletişime Geç!

  Arıza Durumlarında Onarım Hizmetleri;

  • TaKeep Energy FOC Ekibi, kendilerine atanmış olan iş emirlerini anlık olarak kontrol eder ve iş emri doğrultusunda en kısa sürede ilgili sahaya intikal eder. Emre Amade Hizmet Sözleşmesi kapsamında, belirlenen SLA süreleri içinde sahaya intikal eden ekip, müdahaleye ilişkin bütün adımları iş emri içerisine ekleyerek, sizlere şeffaf bir süreç yönetimi sunar.
  • Cihaz ya da yedek parça değiştirilmesi gereken durumlarda, işlevini yitirmiş olan unsurun fotoğrafları tarafınıza sunulur ve bu unsurun tamir edilmesi ya da değişmesi gerektiği bilgisi tarafınıza raporlanır. Garanti kapsamındaki ürünler için servis süreçleri de adım adım takip edilerek, en hızlı şekilde sürecin sonlandırılması sağlanır.
  • Cihaz ya da yedek parça değişimleri tamamlandıktan sonra, yeni unsura ait bütün konfigürasyon ayarları tamamlanarak santralin sağlıklı bir şekilde üretime devam etmesi sağlanır.

  Önleyici Periyodik Bakım Hizmetleri;

  • Elde edilen verilere göre, santrallerde yaşanan arızaların önemli bölümünün, sebebi periyodik bakımların aksatılması ya da hiç yapılmamış olmasıdır. Bu sebeple santrallerin periyodik bakımına son derece önem veren TaKeep Energy FOC ekibi, siz değerli paydaşlarımızın talepleri doğrultusunda, 90, 120 ve 180 günde 1 olmak üzere 53 farklı noktadan santrallerinizi kontrol eder ve tarafınıza raporlar.
  • Ayrıca özellikle merkezi inverter kullanılmış olan sahalarda, inverter köşklerinin periyodik bakımının hayati önem taşıdığı bilinmektedir. Bu sebeple FOC ekibimiz içinde bulunan ve inverter konusunda uzman olan ekip arkadaşlarımız tarafından bütün inverterler ve inverter köşkleri kontrol edilerek, bakım ve temizlik işlemleri yapılmaktadır.

  Diğer Bakım Hizmetleri;

  • Yapılan bu periyodik bakımlar ile hem olası arızaların önüne geçildiği gibi hem de santralin güncel durumu ve farklı ihtiyaçları hususunda bilgi edinilmiş olmaktadır. Panel temizliği, Thermal Drone kontrolleri, zararlı bitki ve haşere ilaçlaması, kamera ve tel çit kaynaklı güvenlik zafiyetleri gibi sorunlar da bu bakımlar ile tespit edilmekte ve tarafınıza raporlanmaktadır.
  • Özellikle panel temizliğinin ve kılcal hücre çatlaklarının üretime negatif etkisinin %20 olarak ölçüldüğü bilindiğinden, talep etmeniz halinde TaKeep Energy FOC ekibi panel temizliği, Thermal Drone kontrolü, zararlı bitki ve haşere ilaçlama ve güvenlik konularında da profesyonel şekilde hizmet vermektedir. Sunmuş olduğumuz hizmetlerin kalitesi, hizmet sonrası üretim raporları ile de teyit edilmektedir.
  +
  Mutlu
  Yatırımcı
  +
  Santral
  +
  MWe
  Kurulu Güç