Anasayfa » Farklarımız

FARKLARIMIZ

Uzaktan kontrol imkanı sayesinde, anlık müdahale gerektiren durumlarda hızlı aksiyon alınması. (H01, H03, H04 hücrelerine ve Data Logger, Modem, RTU, Analizör gibi cihazlara santrale gitmeye gerek duymaksızın müdahale edilebilmesi gibi)

Uç nokta olan String (Dizi) tarafının izlenmesi sayesinde, olası string bazlı düşük üretimlerde alarm oluşturulması.

İş emri tabanlı enerji izleme portalı olması sayesinde, otomatik ya da manuel olarak oluşturulan iş emirleri ile bakım ve arızaların kayıt altına alınması, yönetilmesi ve raporlanması.

Kesinti ve arıza sonucunda oluşan kayıp enerji süresinin hesaplanması ve raporlanması.

Alçak Gerilim (AG) tarafındaki inverterlerin ve Orta Gerilim (OG) tarafının “Anlık Olarak İzlenmesi” sayesinde, santralde oluşacak arızalarda alarmların anlık olarak oluşması ve bildirilmesi

Veri bütünlüğünü sağlamak adına GSM operatörü kaynaklı olarak, santral haberleşmesi kesildiğinde, RTU cihazı dahilindeki verileri CSV formatında tutarak, bu süreçte oluşan verilerin santral haberleşmesi geldiğinde FTP ile alınarak sisteme işlenmesi.

Santral verimliliğinin maksimize edilmesi için; PVsyst, Weather Station ve Reel Üretim verileri kullanılarak, PR (Performance Ratio) verilerinin üretilmesi.